W ramach 16. edycji festiwalu MIEJSCE KOBIET organizatorzy zapraszają w niedzielę, 28 listopada, o godzinie 19.00 do Ośrodka Teatralnego RONDO na koncert zespołu SUTARI, w trakcie którego zaprezentowany zostanie materiał z najnowszego albumu zatytułowanego SIOSTRY RZEKI.

Miejsce kobiet Sutari plakat mniejszy

 

SIOSTRY RZEKI to dialog z tradycjami ludowymi splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa. Opowieść o drzemiącej w nas wewnętrznej sile, która daje szansę na zmianę naszego losu. Album dedykujemy Matce Ziemi oraz wszystkim tym, którzy pracują dla ochrony naszego wspólnego środowiska. Album "Siostry Rzeki" był nominowany do nagrody FRYDERYK 2021 w kategorii Muzyka Świata.

Trio SUTARI to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Artystki kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych. Ich praca nadała nowy kierunek myśleniu o muzyce tradycyjnej w Polsce. Eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, wielogłosem, tradycyjnymi polskimi rytmami. Tworzą własne instrumenty oraz badają potencjał muzyczny przedmiotów codziennego użytku. Aranżują tradycyjne polskie pieśni, a także komponują własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych.

 

SUTARI zagrają w składzie:
KASIA KAPELA - śpiew, skrzypce, kankle, bęben ramowy, grzechotki
BASIA SONGIN - śpiew, Wilcze Basy, Sowa, bęben ramowy
KAROLINA GŁOGOWSKA - śpiew, skrzypce, bębny ramowe, perkusjonalia

 

Siostry rzeki

 

Sutari
koncert prezentujący materiał z albumu „Siostry rzeki”

28 listopada /niedziela/, godz. 19.00
miejsce: OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5
bilety: 25,00 zł
rezerwacja: 507 846 243
przedsprzedaż w kasie kina Rejs
w dniu koncertu w OT Rondo /tylko gotówka/

bilety dostępne również on-line w Ekobilecie